Epoksi Masa Nasıl Parlatılır?

Epoksi masa nasıl parlatılır ? Bu konuda verilmesi gereken ilk bilgi, masa parlatma sürecinin sadece ” epoksi masa parlatma ” kısımdan ibaret olmamasıdır. Çünkü bu aşama, daha önceki aşamaların; ne kadar temiz, bilinçli ve usta kişiler tarafından yapıldığının göstergesidir. Epoksi masa parlatma, masanın genel işlemleri bittikten sonra yapılan, epoksi netliğini, ağaç tonunu, ağaç damarlarını ortaya çıkartan son aşamadır. Bizlerin de en çok keyif aldığı aşama bu aşamadır. Çünkü verilen emeğin, yapılan kusursuz işçiliğin meyvesi tam olarak burada anlaşılmaktadır.

Aşağıdaki epoksi masa resimlerimizde, masa modelimizin zımpara, pasta işlemlerinde önceki ve sonraki halinin fotoğrafları paylaşılmıştır.

Epoksi masa. Zımpara, pasta işlemlerine başlamadan önce.

Epoksi masa nasıl parlatılır ? Hangi süreçler bu aşamaya doğrudan etki eder ?

Epoksi masalar, her aşamasının dikkatle yapılması, dikkatle takip edilmesi gereken meşakkatli süreçlerden geçer. Bu süreçlere ise doğrudan etki eden en önemli etmenler şunlardır ;

  1. Epoksi kalitesi
  2. Epoksinin içinde hiçbir katkı maddesinin bulunmaması
  3. Masa için kullanılacak kalıbın temiz olması
  4. Masa için kullanılacak ağaçların tamamen temizlenmiş olması
  5. Dökülen epoksinin yeterince kurumuş olması.
  6. Masa için kullanılan zımpara
  7. Kullanılacak koruyucu yağ
  8. Yapılacak pasta işlemi

Yukarıdaki şartlar sağlanmışsa, epoksi masa modelinizde herhangi bir problem olmayacaktır.

Epoksi masa zımpara, pasta işlemleri yapıldıktan sonra.

Epoksi masa parlatma işlemi yaparken nelere dikkat edilmeli ?

  1. Kullanılacak zımpara seçimi.
  2. Düz bir zemin üzerinde yapılması

Epoksi masa üretim aşamalarında, her aşamanın birbirine son derece bağımlı olduğundan bahsetmiştik. Herhangi bir aşamada yapılan hata, masanın problemli çıkmasına neden olabilir ve geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Bu gibi istenmeyen durumlarda maalesef elden bir şey gelmemektedir. Bu yüzden epoksi ürünleri, işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. 

Firmamız, masanızın yapım sürecinin parlatma aşamasında, epoksi netliğini, ağaçların damarlarının ve tonlarının tamamen ortaya çıktığı bu bölümde profesyonel ekibimizle beraber titiz ve özenli bir çalışma yapar masanızın her türlü bakımını, size teslim etmeden önce tamamlar. İstediğiniz ölçülerde, istediğiniz modelde üretim yapabildiğimiz gibi yurt dışı ve yurt içinde her yere kargo imkanımız mümkündür.