İdeal Toplantı Masası Nasıl Olmalıdır? 

Toplantı masası, toplantı salonlarının odak noktası konumunda bir eşya. Bundan dolayı dekorasyonlarda mimarların önemsediği parçalar arasındadır. Toplantı masalarının seçiminde pek çok faktör dikkate alınmalıdır. Masa seçimi, her şeyden önce toplantı odalarına göre yapılmalıdır. Odanın uygunluğuna göre ferah ve rahat bir ortam elde etmek önemlidir. İdeal masa seçimi de bu beklentiyi destekler. Bu noktada sizin sorunuz “İdeal toplantı masası nasıl olmalıdır?” ise çalışma alanınıza uygun, dayanıklı ve sağlam masaları temin etmek için EpoxyLand’i ziyaret edebilirsiniz. Ama şimdi tavsiyelerimize biraz kulak verin. 

Toplantı Masası Modelleri Nelerdir? 

İşletmelerde kullanılan masalar, iç dekorasyona uyum sağlamalı ve ortamın havasını bozmamalıdır. Toplantı masalarına duyulan ihtiyaç giderek arttığı için model seçenekleri de aynı oranda artmış ve birçok model kolaylıkla bulunabilir hale gelmiştir. Toplantı masası modelleri arasında trend parçalar olan kütük masalar kullanışlı ve dayanıklı modellerdir. 

Masa modelleri; yuvarlak, kare veya dikdörtgen kesimlere sahiptir. Beyaz, neon, siyah veya kahve tonlarında birçok model bulunur. Ofislerde aranan şıklığı ve modern görünümü sağlamak için seçilen mobilyaların kalitelerine dikkat edilmelidir. 

Toplantı Masası Seçimi Nasıl Olmalı? 

Toplantı masası seçimlerinde dikkat edilmesi gereken önemli etkenler vardır. İşletmeler, ciddi toplantılar düzenlediği için toplantı odalarının dekoru oldukça önemlidir. Nitekim işletmelerin iyi bir intiba yakalaması için doğru masa seçimleri yapılmalıdır. Peki, toplantı masası nasıl olmalıdır?

Toplantı masaları, odada kullanılan diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Tüm parçalara dikkat edilerek şık ve modern bir iç dekorasyon elde edilmelidir. Bunun için yuvarlak ve kütük model ya da ceviz ağacından masalar tercih edebilirsiniz.

Masa seçimlerinde dikkat edilmesi gereken önemli etkenlerden diğeri ise masanın sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Masa ayaklarının sağlam olmaması, masanın sabit durmasını engeller ve durum dikkat dağıtabilir. Toplantılar, katılımcıların dikkatini dağıtabilecek her unsurdan uzak bir şekilde yapılmalıdır. 

Küçük toplantı odalarında yuvarlak masalar tercih edilmesi, ortamın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Büyük odalarda ise toplantı masalarının ön plana çıkması için daha uzun masalar tercih edilebilir. Masa ve sandalyeler bütün halinde uyumlu olmalı ve odanın havasını bozmamalıdır. 

EpoxyLand olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile her işletmeye uygun masa tasarımları yapmaktayız. Firmamızdan istediğiniz ölçülerde masaları tedarik edebilirsiniz. İşletmeniz için hazır ölçülerde masalar almak yerine özel ölçülerle üretilen modelleri almanız daha iyi izlenimler yaratacaktır. 

İdeal Ofis Masası Nasıl Olmalı? 

Ofis masası seçimlerinde toplantı masası fiyatları, ölçüleri, malzeme kalitesi gibi birçok etkene dikkat edilmesi gerekir. Her işletmenin vermek istediği izlenim farklıdır. Bu nedenle işletmelerin özel ölçülerde üretilen tasarımlara ihtiyacı vardır. Öncelikle işletmenizin ofis odalarına göre ebatları belirlemelisiniz. Kullanılan diğer mobilyalara uyum sağlayacak malzemelerden masalar üretilmelidir. İşletmelerin sadece kendine özel masalarının olması, ilk izlenimin daha iyi olmasını sağlar. 

İdeal Toplantı Masası Ölçüleri 

Toplantı masası çeşitleri arasında işletmelerinizin odalarına göre hazır masalar bulmanız genellikle zordur. Masa ölçüleri alınırken hareket alanını kısıtlamayacak şekilde, her duvara eşit uzaklıkta masa ölçüleri alınmalıdır. Toplantı esnasında not alınabileceği için masanın yüksekliği de iyi ayarlanmalıdır. Firmamızdan masa ölçüleri hakkında detaylı bilgiler alabilir, özel ölçülerle üretilen masaları tedarik edebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Toplantı Masası Ölçüleri Nasıl Alınır? 

4×4 bir oda için 2×2 ebatlarında toplantı masası ölçüleri alınabilir. Masa ölçüleri belirlenirken her duvara eşit mesafede olmasına dikkat edilmelidir. Ancak küçük odalarda bunu sağlamak zor olduğu için genellikle yuvarlak kesim masalar tercih edilir. 

Toplantı Masası Modeli Ne Olmalıdır? 

Masa modeline karar verirken oda içerisinde kullanılan diğer mobilyalara ve renklere dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda masa modelleri, diğer mobilyaların malzemeleri ile uyumlu olmalıdır. Masa renginin soluk kalmaması veya doğrudan göze çarpmaması gerekir. Ofisler için en uygun masalar, modern görünümlere sahip olan kütük masalardır.