Epoksi Masa Nedir, Nasıl Seçilir

Epoksi masa nedir

Son zamanlarda oldukça revaçta olan ve pek çok sektörde kullanımına tanık olduğumuz ürünlerin başında epoksi masa modelleri geliyor.

Epoksi Masa Nedir?

Bu masa çeşidi, aslında isminden de anlaşılabileceği üzerine, epoksi reçine adlı yapıştırıcı maddenin ağaç üzerine ( epoksi masa kaplama ) veya ağaç aralarına doldurulması sanatını oluşturuyor. Ancak üretimi oldukça dikkatli yapılması gereken bir iş olması sebebiyle, bu işte uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında, büyük bir felaketle sonuçlanacak olan epoksi masa üretimi, hafife alınmaması gereken bir konu olarak karşımıza gelmektedir. Epoksi masa modelleri pek çok yerde kullanılmakla beraber elbette evlerimizin salon takımlarında kendilerine yer bulmaları başlıca kullanım alanları arasında yer alıyor. Yemek masası, ofis masası veya sehpa olarak dahi kullanabileceğimiz bu ürünler, son derece dikkat çekici ve şık bir görünüm olarak da kalplerimizi fethetmeyi başarıyor.

Epoksi Masa Yeşil
Epoksi Masa Yeşil

Epoksi Masa Modelleri Nasıl Üretilir?

Epoksi masa modelleri üretimi birçok süreci kapsıyor. Doğada hazır halde bulunan ağacın işlenmesi ve temiz haline getirilmesiyle üretimin ilk aşaması başlamış oluyor. Bu masaların üretimi yapılırken, hangi ağacı seçeceğimize karar vermek mümkün. Masaların modelleri de ağaçların kendi kıvrımları, tonları ve damarlarına göre şekilleniyor. Ağacın oyulması, planlanan dekorasyona göre şekil verilmesi, frezelenmesi ve vernikleme süreci ustalıkla yapılan bir masanın ortaya çıkmasını oluşturuyor. Bu alanda mutlaka uzmanlaşmış kişilerle çalışmak son derece önemli. Epoksi masalar son zamanlarda popülerleşmiş olsa da ne yazık ki pek çok başarısız örnekle karşılaşmak mümkün. Yapım sürecinin her bir aşaması ayrı bir işçilik ve uzmanlık gerektirdiğinden, mutlaka firmaların bu konudaki portfoylerini incelemek ve bu konuda iş birliği yapmak gerekmektedir. 25 senelik ustalığımız ile sizlere istediğiniz epoksi masalar konusunda beklediğinizden fazlasını vermek her zaman en büyük vizyonumuz olmuştur.

Epoksi Masa Gri
Epoksi Masa Gri

Nerelerde Kullanabilirim?

Epoksi masa modelleri günümüzde en çok evlerde kullanılıyor. Ancak ofisler; kafe ve restoranlar da epoksi masaların sıklıkla kullanıldığı yerler arasında yer alıyor. Oldukça elegant ve kaliteli bir görünüm sunması epoksi masanın son 5 yılda hayatımızda bu denli yer almasının başlıca nedeni. Farklı tasarımlarla evlerinizde ve ofislerinizde kaliteli bir görünüm sunabileceğiniz, kendi dinlenme alanlarınızı yaratabileceğiniz ve yaşam alanınıza şıklık katabileceğiniz epoksi masaları görmek için siz de telefon numaralarımız ve internet sitemiz üzerinden doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.